Ekonom: LOM propustí deset až 15 procent z 900 zaměstnanců

25.01.2012

Praha 24. ledna (ČTK) - Státní podnik Letecké opravny Malešice (LOM) má opustit minimálně 100 lidí, převážně z administrativy. Uvedl to dnes server Ekonom.cz. Podle něj chce podnik propouštěním zaměstnanců přispět k řešení své obtížné ekonomické situace. Podle plánů ministerstva obrany by z něj mělo odejít deset až 15 procent ze současných téměř 900 zaměstnanců, napsal server Ekonom.cz.
   
"Je to státní podnik, kde se zatím neuskutečnila žádná rozumná restrukturalizace. Nyní jsme v situaci, kdy potřebujeme snižovat náklady, což se logicky musí dotknout i personální oblasti,“ řekl serveru generální sekretář ministerstva obrany Jan Vylita. Podle člena dozorčí rady podniku Tomáše Kladívka (ODS) firmu možná opustí až čtvrtina zaměstnanců.
   
Redukce zaměstnanců mají začít v nejbližších měsících. Propouštění se zřejmě dotkne zejména zaměstnanců v administrativě, dělnické profese by zasáhnout nemělo, uvedl Ekonom.cz.
   
Kvůli špatné hospodářské situaci v podniku nechalo loni ministerstvo obrany vypracovat audit, který odhalil nevýhodné transakce provedené uvnitř LOM. V jejich důsledku údajně vznikla škoda za desítky až sto milionů korun. Vedení resortu proto podalo koncem října trestní oznámení. V prosinci se pak případem začala zabývat protikorupční policie.
   
Kvůli špatným ekonomickým výsledkům ředitel firmy Jindřich Ploch v listopadu odvolal manažery Zdeňka Motyčku a Petra Malého. Sám se pak rozhodl odejít z funkce. Své rozhodnutí ministru obrany Ploch oznámil na schůzce minulý týden. Ministr obrany Alexandr Vondra jeho rozhodnutí přijal.
   
LOM pro armádu především opravuje a modernizuje vrtulníky Mi-171Š. Zajišťuje také výcvik pilotů. Těchto služeb v minulých letech využívala i americká armáda. V ČR také cvičili piloti vznikajícího afghánského letectva. 


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka