Boeingu ve 4.čtvrtletí stoupl zisk o 17 procent na 1,4 mld. USD

26.01.2012

Chicago 25. ledna (ČTK) - Americkému výrobci letadel Boeing Co. stoupl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 16,7 procenta na 1,4 miliardy USD (27,4 miliardy Kč). K růstu přispěly vysoké dodávky komerčních letadel, které vyrovnaly i stagnaci ve zbrojařské divizi. Uvedla to společnost v dnešním prohlášení.
   
Tržby se zvýšily o 18,1 procenta na 19,6 miliardy USD. Boeing ve čtvrtletí dodal odběratelům 128 komerčních letadel, o 12 více než před rokem.
   
Příjmy divize komerčních letadel stouply o 31 procent na 10,7 miliardy USD a zisk vrostl o 56 procent. Příjmy zbrojní a vesmírné divize se zvýšily o čtyři procenta na 8,5 miliardy USD a zisk o šest procent. Zbrojní firmy očekávají pokles kvůli omezení výdajů za vojenskou techniku vládami v USA a v Evropě. Boeing počítá letos s poklesem příjmů divize o téměř pět procent.
   
V letošním roce Boeing očekává zisk v rozmezí 4,05 až 4,25 dolaru na akcii. Analytici však počítají se ziskem až 4,9 dolaru na akcii. Příjmy se mají pohybovat od 78 miliard do 80 miliard USD, analytici odhadují příjmy na 78,45 miliardy USD, napsaly agentury AP Reuters.
   
Za celý loňský rok Boeing dodal odběratelům 477 letadel. Letos plánuje dodávky zvýšit na 585 až 600 letadel a příjmy divize komerčních letadel se mají zvýšit nejméně o 31 procent.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka