Zisk Delta Air Lines prudce rostl, US Airways však klesl o 35 pct

26.01.2012

New York 25. ledna (ČTK) - Příjmy amerických aerolinek Delta Air Lines a US Airways ve čtvrtém čtvrtletí rostly, zisk však byl kvůli vysokým cenám pohonných hmot smíšený, i když v obou případech překonal odhady analytiků. Zisk Delty prudce vzrostl, zisk US Airways se však snížil o 35 procent.
   
Čistý zisk Delty stoupl na 425 milionů USD (8,3 miliardy Kč) z předloňských 19 milionů USD. Předloni však společnost zaúčtovala mimořádné náklady kvůli předčasnému splacení dluhu a konsolidaci letištních operací. Zisk na akcii bez jednorázových položek činil 45 centů, analytici čekali zisk 37 centů.
   
Příjmy stouply o osm procent na 8,4 miliardy USD, a pomohly tak vyvážit růst výdajů na pohonné hmoty o pět procent. Firmě se podařilo zvýšit ceny letenek díky snížení počtu letů a příjem na cestujícího a míli stoupl o 12 procent.
   
Za celý loňský rok zisk Delty vzrostl o 44 procent na 854 milionů USD. Příjmy se zvýšily o 11 procent na 35 miliard USD. Delta vykázala zisk již druhým rokem za sebou.
   
Čistý zisk US Airways se snížil na 18 milionů USD (352,5 milionu Kč) z 28 milionů USD ve stejném období předloni. Bez mimořádných položek zisk na akcii činil 13 centů, analytici čekali zisk jen dva centy. Příjmy stouply o devět procent na 3,16 miliardy USD. Příjem na cestujícího a míli vzrostl o deset procent na rekord, ani vyšší ceny však nevykompenzovaly nárůst nákladů na pohonné hmoty.
   
Za celý rok 2011 klesl aerolinkám zisk na 71 milionů USD z 502 milionů USD v roce 2010. Důvodem byly právě drahé pohonné hmoty, napsala agentura AP.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka