Švýcarům v Davosu vadí vyšší letecký provoz při ekonomickém fóru

27.01.2012

Davos/Curych 27. ledna (ČTK) - Podle některých odhadů se počet soukromých letadel kolem švýcarského horského střediska Davosu v době konání výročního zasedání Světového ekonomického fóra, které potrvá do 29. ledna, zdvojnásobil. Parkovací místa pro letadla docházejí - stejně jako trpělivost místních obyvatel, napsal švýcarský deník Tages-Anzeiger.


   
Přiletět soukromým letadlem je preferovaný způsob přepravy na Světové ekonomické fórum v Davosu. Letos se ale zdá, že příliv soukromých letadel proudících na švýcarská letiště je bezprecedentní, dodal list.
   
Mluvčí letiště v Curychu Sonja Zöchlingová uvedla, že počítají s 1000 přilétajících a odlétajících letadel navíc během fóra. Místo na parkování tu mají pro 54 letadel. "Všechna, která by byla navíc, musí být přesměrována na jiná letiště," dodala.


   
Jedním z alternativních parkovacích míst v uplynulých letech bylo vojenské letiště v Dübendorfu. Stefan Hofer z vrchního velení švýcarské armády potvrdil, že poptávka po místech stoupla. "Obvykle vyčleňujeme prostor pro 15 letadel," řekl. "Letos jsme udělali místo na 25 až 30 letadel, podle toho, jak jsou velká," dodal.
   
Stejně jako v minulosti byly obce kolem letiště v Dübendorfu upozorněny předem na zvýšený letecký provoz během pětidenního ekonomického fóra. Ale místní obyvatelé, kteří tolerují letecký provoz pro vojenské účely, už ztrácejí trpělivost se zvýšeným provozem a hlukem kvůli přilétajícím účastníkům.
   
Podle prvních odhadů se běžný provoz na letišti v Dübendorfu zdvojnásobil, ale přesná čísla bude možné zjistit až po skončení fóra, uvedli místní představitelé.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka