Kocour v kokpitu způsobil zpoždění letu

28.01.2012

Let Air Canada musel být ve středu o několik hodin odložen poté, co se jedné z cestujících ztratila v letadle kočka, která byla následně nalezena v kokpitu.

Let 603 z Halifaxu do Toronta měl odlétat 5:40 ráno, kocour Ripples však vše zkomplikoval, protože kokpit letadla bylo nejméně vhodné místo, kde se mohl schovat.

Posádka začala kočku hledat téměř okamžitě, co majitelka zjistila, že se jí povedlo dostat ven ze svého přepravního boxu. Nakonec byla nalezena schovaná právě mezi kabely přímo v kokpitu.

Přesto, že se kocourovi nic nestalo a byl nelazen poměrně rychle, let musel být odložen, aby mechanici zkontrolovali, jestli se něco s kabely nestalo. Navíc musel být během „odlovu“ odmontován jeden z panelů přístrojové desky, aby bylo možné se ke kocourovi lépe dostat.

Nakonec se na žádné poškození nepřišlo, a přesto, že bylo letadlo zpožděno, se mezi pasažéry držela dobrá nálada a humor.

“Slyšel jsem o zvířatech, která cestovala v zavazadlovém prostoru a podařilo se jim uprchnout a ztratit se někde v trupu letadla, slyšel jsem i o zvířatech ztracených přímo na letišti, tohle ale slyším prvně...“ uvedl tiskový mluvčí letiště Halifax.

Letadlo nakonec odletělo v 10:00 místního času.

Autor: Jakub Velička, Zdroj: TheStar.com

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka