Před 110 lety se narodil americký letec Charles Lindbergh

03.02.2012

    Detroit/Praha 3. února (ČTK) - Před 110 lety, 4. února 1902, se v Detroitu narodil americký půkopník letectví Charles Lindbergh. Do historie se nesmazatelně zapsal v květnu 1927, kdy jako první člověk přeletěl bez mezipřistání Atlantický oceán. Let z newyorského Rooseveltova letiště na pařížský Le Bourget mu trval 33 hodin a 32 minut. Za odvážný čin se syn švédského imigranta dočkal nejen tučné finanční odměny, ale především uznání a mezinárodní slávy.

 


    Krátce po úspěšné akci se Lindbergh seznámil i se svou budoucí ženou Ann. Vzali se v roce 1929 a do roku 1935 svými lety napříč Spojenými státy propagovali létání jako bezpečný a pohodlný způsob dopravy. Nejsledovanějším Američanem, byť s hořkou příchutí, se Lindbergh opět stal v roce 1932, kdy byl unesen jeho ani ne dvouletý syn Charles, který byl později nalezen mrtvý. Jeho údajný únosce a vrah skončil na elektrickém křesle.

    Manželé Lindberghovi měli celkem šest dětí, kromě nich měl přitom Charles Lindbergh v 50. a 60. letech nejméně sedm dalších dětí s třemi Němkami. Zemřel 26. srpna 1974 na Havaji.

 

      Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka