Šéf výrobce čipů Micron zemřel při nehodě malého letadla

04.02.2012

Generální ředitel největšího amerického výrobce paměťových čipů Micron Steve Appleton (51) dnes zemřel při nehodě malého letadla. Oznámila to firma. Appleton, který byl náruživým pilotem, stál v čele podniku od roku 1994. Při nehodě byl jediným člověkem na palubě letadla.

"Steve byl velmi energický a nezlomný typ inspirativního lídra podniku. Celému odvětví bude chybět jeho energie," uvedl analytik Kevin Cassidy ze společnosti Stifel Nicolaus. Obchodování s akciemi Micronu bylo po zprávě o Appletonově úmrtí pozastaveno. 

Appleton se jako pilot účastnil leteckých přehlídek a byl také automobilovým závodníkem. V minulosti se již podle agentury AP objevily pochybnosti o tom, zda jsou takovéto koníčky vhodné pro šéfa velkého podniku. Appleton již měl jednu vážnou nehodu s malým letadlem v roce 2004, při které utrpěl řadu zranění.

V loňském roce Appleton získal cenu Roberta Noyceho, která je udělována za velký přínos čipovému průmyslu, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka