Při havárii vrtulníku v Austrálii zahynul americký kameraman

06.02.2012

Při havárii vrtulníku ve východní Austrálii zahynul o víkendu kameraman společnosti National Geographic Mike deGruy a scénárista australské televize Andrew Wight. Oznámila to v noci na dnešek agentura AP. Dokumentarista DeGruy byl nositelem mnoha ocenění.

Vrtulník pilotovaný Wightem havaroval v sobotu krátce po startu nedaleko Nowry necelých 160 kilometrů severně od Sydney. 

DeGruy byl držitelem mnoha cen Emmy a také ocenění BAFTA, které uděluje britská akademie filmového a televizního umění. Tři desítky let se věnoval tvorbě dokumentárních filmů o oceánech. Byl vynikající potápěč a také dokázal výborně řídit ponorná plavidla. A byl hlavním kameramanem podmořských záběrů pro dokumentární film Jamese Camerona Last Mysteries of the Titanic (Poslední záhady Titaniku) z roku 2005. 

Na začátku své kariéry deGruy cestoval po celém světě a natáčel pro BBC, National Geographic a další společnosti. Později začal sám produkovat dokumentární filmy. 
Jeho poslední let s Wightem měl za cíl rovněž natáčení dokumentu.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka