Air France chce v době stávky zachovat přes 85 pct dálkových letů

06.02.2012

Francouzská letecká společnost Air France očekává, že se jí při stávce, která začíná v pondělí, podaří vypravit více než 85 procent plánovaných dálkových letů a 80 procent letů po Evropě. Zaměstnanci v leteckém průmyslu, včetně pilotů a palubního personálu, zahájí v pondělí čtyřdenní stávku na protest proti vládnímu návrhu nového zákona, který podle odborů omezuje právo na stávku.

Aerolinie zatím neupřesnily, jak to bude s rušením domácích letů. Varovaly však, že možná budou muset zrušit některé lety na poslední chvíli. Nabízejí proto cestujícím, kteří mají letenky na období stávky, tedy od 6. do 9. února, bezplatnou změnu termínu letu. 

Odbory vyzvaly tento týden ke stávce na protest proti novému zákonu, který míří do parlamentu. Ten vyžaduje, aby zaměstnanci v letecké dopravě oznámili plánovanou stávku nejméně 48 hodin předem. Stejný zákon již platí od roku 2007 pro železniční dopravu a rovněž dává povinnost zajistit minimální provoz na železnici. Odbory označily tento zákon za omezování práv na stávku, napsaly agentury AP a Reuters.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka