Vírník Trixy je na německém nebi

07.02.2012

    Velmi nevšední možnost pohybu po německém nebi mají od pátku 3. února zájemci o létání v této zemi. Úřad pro schvalování provozu sportovních letounů německého aeroklubu (Deutsches Aeroclub, DAeC) totiž právě v pátek schválil do povozu nový, moderní vírník Trixy G 4-2R. Zajímavé je, že konstruktér moderního stroje Rainer Farrag nakreslil jeho první skicu teprve v září 2010 a letecké veřejnosti byl zajímavý vzdušný prostředek poprvé představen na známé letecké výstavě Aero 2011 v dubnu 2011.

 


    Zkušební pilot Horst Schilling byl také při oficiálních loňských typových zkouškách stroje s jeho  letovými vlastnostmi velmi spokojen. Do kokpitu ve Slovinsku vyráběného letounu již nyní usedla jeho první majitelka a zároveň žákyně Mona Hoerig z  Mannheimu a oživila jeho tlačnou vrtuli, která je poháněna motorem Rotax 912S o výkonu 100 HP. I při cestovní letové rychlosti stroje 150 kilometrů za hodinu si může během stoupavého letu rychlostí 4,2 metru za vteřinu užívat dnes už u moderních evropských sportovních strojů velmi neobvyklý pocit „větru ve vlasech“, což se může týkat i pasažéra na tandemových sedadlech dvoumístného stroje. Vzdušný prostředek je totiž certifikován mj. i pro létání v otevřeném kokpitu bez odnímatelného krytu kabiny. A jak hluboko do své peněženky musí sáhnout zájemce o nevšední stroj? Letoun, vybavený moderním celoskleněným kokpitem od firmy Canardia, stojí 71000 Euro.


Pramen
http://www.aerokurier.de/de/luftsport/ultraleicht/trixy-g-4-2-r-fliegt-... Trixy G4-2R fliegt offen oder geschlossen

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka