Letům balonů nad Libercem dnes zamezilo počasí

07.02.2012

    Liberec 7. února (ČTK) - Sněhové přeháňky a silný vítr dnes brání tomu, aby mohly nad Liberec vzlétnout horkovzdušné balony. V rámci druhého ročníku akce nazvané Balonové Ještědění jich dnes bylo připraveno osm. Pokud se počasí umoudří, mohly by nad krajským městem letět ve středu dopoledne, řekl ČTK jeden z organizátorů Ivan Kábele.

    Pro horkovzdušné balony nebývá překážkou silný mráz, který v Česku v posledních dnech panuje, ale přeháňky a vítr. Podle Kábeleho však vypadá předpověď na středu příznivěji. "Krátce po 09:00 se rozhodne o tom, jestli se poletí a odkud. Letělo by se asi mezi 10:00 a 11:00," dodal organizátor.

    Nepříznivé povětrnostní podmínky ovlivnily i loňský ročník akce. Balony nad krajské město vzlétnout nemohly a přehlídka se omezila na doprovodný program.

    Letos mají pořadatelé v plánu předvést například takzvané balonové rozptýlení, tedy hromadný start z různých míst Liberce. Akci doplní i bohatý doprovodný program. Uskuteční se řada menších kulturních akcí v harcovském klubu Vlak a Ještědění v sobotu na libereckém letišti uzavře Snow beach party, kde budou mít návštěvníci možnost svézt se na upoutaném balónu nebo tipovat, kolik nafukovacích balonků zvedne člověka.


Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka