Obrana připravuje zakázku na přepravu vojáků do akcí NATO či EU

08.02.2012

    Praha 7. února (ČTK) - Ministerstvo obrany připravuje veřejnou zakázku na přepravu vojska do operací sil rychlé reakce NATO či Evropské unie. S vítězem zakázky uzavře rámcovou smlouvu, která bude platit čtyři roky a umožní dopravit vojáky spolu s vybavením a zásobami až na vzdálenost 15.000 kilometrů. Výše zakázky přesáhne 500 milionů korun, na celé období platnosti rámcové smlouvy jsou předpokládány finanční prostředky do maximální výše čtyř miliard korun, uvádí materiál, který ve středu projedná vláda.

    Podle ministerstva obrany nemusí armáda nasmlouvané přepravní kapacity využít. "Nasazení sil a prostředků v zahraničních operacích je uvažováno jako případné a závisí na vojenských operacích NATO a EU, které nelze v současnosti predikovat," uvádí materiál. "V době platnosti uzavřené rámcové smlouvy se poskytnutí služby nemusí uskutečnit, nebo se může uskutečnit jen částečně," dodává dokument.

    Armáda má možnost přepravovat vojáky i jinými způsoby. Dopravu na základě nové rámcové smlouvy by tak využila až v případě, že vyčerpá všechny další možnosti přepravy. Rámcová smlouva ale umožní zkrátit obvyklou časovou lhůtu, po kterou armády čekají, než mohou "strategické přepravní kapacity" využít, pokud nemají podobný pakt uzavřen.

    "Vzdálenost přepravy může být až 15.000 km, přičemž přeprava na základě požadavků může být letecká, silniční, železniční, námořní nebo kombinovaná," vysvětluje ministerstvo obrany v materiálu, který předloží vládě. Česko bude platit jen přepravu, kterou skutečně využije.

    Vláda se ve středu s materiálem seznámí. Pokud ho bude chtít schválit, měla by také odsouhlasit navrhovanou podobu hodnotící komise, která bude posuzovat a hodnotit nabídky uchazečů o zakázku. V komisi budou zástupci ministerstev obrany a dopravy.
 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka