Kyperská vláda bude hledat strategického investora pro aerolinky

09.02.2012

    Nikósie 8. února (ČTK) - Kyperská vláda bude hledat strategického investora, který by podpořil národní ztrátové aerolinky Cyprus Airways. Oznámil to dnes mluvčí vlády Stefanos Stefanu, neupřesnil však, zda se vláda hodlá vzdát majoritního podílu v aerolinkách.

    Kyperské aerolinky se potýkají se ztrátami kvůli růstu cen pohonných hmot, silné konkurenci nízkonákladových společnosti a evropské dluhové krizi. Za první pololetí loňského roku firma vykázala ztrátu 29 milionů eur (717,7 milionu Kč) a počet cestujících jí meziročně klesl o 14 procent. Stát vlastní v aerolinkách podíl téměř 70 procent.

    Podle mluvčího vláda rozhodla, že v rámci posílení kapitálu aerolinky vydají nové akcie a nabídnou je k prodeji. O velikosti nové emise však má rozhodnout vedení společnosti. Mluvčí zatím nebyl schopen poskytnout načasování plánu rekapitalizace, pouze uvedl, že vláda chce problémy aerolinek vyřešit brzy.

    Ministr financí Kikis Kazamias minulý týden nevyloučil prodej majoritního podílu v aerolinkách. To je výrazná změna v názoru vlády, která se zatím privatizaci vyhýbala. Vláda je nyní nucena přehodnotit vlastnictví v některých státních podnicích, protože ekonomický pokles se negativně podepsal na příjmech rozpočtu, napsaly agentury AP a Reuters.

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka