Corvus létá akrobacii

20.02.2012

Zajímavý ultralehký letoun, který jako jeden z mála UL letounů může létat i základní akrobacii, byl novinářům poprvé představen  v pátek 17. února v italském Pordenone. Zajímavé je, že již nyní je maďarským výrobcem, sídlícím ve městě Balloszog, certifikován na přetížení +6/-3G, což je u strojů kategorie UL velmi neobvyklé a létání základní akrobacie dosud bylo pro jejich piloty zcela tabu.

    Maďarským výrobcem Corpus Hungary v kategoriích UL a LSA létající Corpus Fusion je zamýšlen jako spojovací most mezi již vyráběnými stroji firmy - UL letounem Phantom a akrobatickým strojem Corvus 540. Letoun, jehož drak je z devadesáti procent zhotoven z uhlíkových vláken, může být alternativně poháněn motory Rotax, Jabiru nebo Lycoming. Podle přání zákazníka může také létat s různými typy křídla a může být vybaven  mimo jiné i zatahovacím podvozkem. Jeho prázdná váha je zanedbatelných 300 kilogramů, vzletová (MTOW), jak je ve třídě UL letounů obvyklé, činí 472,5 kilogramu, ve třídě LSA 600 kilogramů. Stroj létá cestovní rychlostí 230 kilometrů za hodinu, jeho mezní rychlost je 350 kilometrů za hodinu. Velmi elegantní stroj si můžete pořídit za 120000 Euro.

--
Pramen
http://www.aerokurier.de/de!luftsport_ultraleicht/corvus-fusion-il-m...

Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka