BAA vybrala pro jednání o prodej letiště v Edinburghu 4 zájemce

22.02.2012

Londýn 21. února (ČTK) - Britský provozovatel letišť BAA vybral do užšího kola jednání o prodeji letiště v Edinburghu čtyři zájemce. Závěrečné nabídky mají být podány na počátku dubna. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.
   
Na užším seznamu zůstaly firmy Global Infrastructure Partners (GIP), JP Morgan Asset Management a konsorcia vedená Carlyle Group a 3i. Zájemci nyní uskuteční hloubkovou kontrolu a závěrečné nabídky by měly podat na počátku dubna.
   
Letiště v Edinburghu loni odbavilo 9,4 milionu cestujících, o devět procent více než v roce 2010. Podle analytiků by BAA z prodeje letiště mohla získat 500 až 700 milionů liber (14,8 až 20,7 miliardy Kč).
   
BAA nabídla letiště v Edinburghu k prodeji loni kvůli nařízení britského antimonopolního úřadu. Ten rozhodl, že kvůli zvýšení konkurence musí BAA prodat londýnská letiště Stansted a Gatwick a buď letiště v Edinburghu nebo v Glasgow.
   
BAA prodala v roce 2009 londýnské letiště Gatwick, druhé největší v zemi, firmě GIP za 1,5 miliardy liber. BAA vlastní také londýnské letiště Heathrow, které je nejvytíženějším v Evropě, a letiště ve městech Southampton a Aberdeen.
   
BAA vlastní konsorcium institucionálních investorů. Jeho hlavním akcionářem je španělská skupina Ferrovial s podílem 49,9 procenta, napsala agentura Reuters.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka