Londýnské letiště Heathrow odbavilo rekordní počet cestujících

23.02.2012

    Londýn 22. února (ČTK) - Londýnské letiště Heathrow, které je největší v Evropě, odbavilo v loňském roce rekordních 69,4 milionu cestujících, o pět procent více než před rokem. Provozovateli letiště, firmě BAA, loni klesla ztráta na 255,8 milionu liber (7,6 miliardy Kč) z předchozích 316,6 milionu liber.

    BAA vlastní několik letišť v Británii. Kromě Heathrow je to také londýnské letiště Stansted a letiště ve městech Southampton, Aberdeen, Edinburgh a Glasgow. Letiště v Edinburghu nyní kvůli nařízení antimonopolních úřadů prodává.

    Hrubý provozní zisk EBITDA, tedy před zdaněním, úroky a odpisy hmotného a nehmotného majetku, stoupl o 17 procent na 1,13 miliardy liber. Příjmy se zvýšily o deset procent na 2,28 miliardy liber. Majoritním vlastníkem BAA je španělská infrastrukturní firma Ferrovial.

    Celkový počet cestujících na všech letištích provozovaných BAA loni stoupl o 3,7 procenta na 87,4 milionu. Počet cestujících na dalším londýnském letišti Stansted však klesl o 2,8 procenta na 18 milionů.

    BAA dodala, že k růstu Heathrow přispěly hlavně evropské trasy, kde přeprava stoupla o 7,6 procenta. Letiště však již nyní běží na téměř plnou kapacitu 99,2 procenta a BAA není schopna uspokojit rostoucí poptávku po nových spojích do Asie, uvedla na svých internetových stránkách BBC.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka