Labe míří do Singapuru

23.02.2012

Zajímavou zprávu se ve čtvrtek 16. září dozvěděli novináři na singapurském leteckém veletrhu Singapore Aerospace. Šéf firmy Airbus Thomas Enders jim sdělil, že díky dohodě o spolupráci, tzv. Joint-Venture, podepsané s místní leteckou firmou Singapore Aerospace (ST Aerospace) začne spolupráce mezi dceřinnou firmou Airbusu Elbe Flugzeugwerke (Elbe = Labe) a tamější firmou ST Aerospace.

    Ta bude úzce spolupracovat na přestavbě „třicítek“ na verzi A-330-200(300)P2F, tedy na verzi schopnou po rychlé úpravě dopravovat buď náklad nebo pasažéry. Není bez zajímavosti, že Enders odhaduje, že během následujících dvaceti let bude na letecký trh třeba dodat asi devět set na tuto verzi přestavěných strojů, z čehož logicky vyplývá, že pracovníci obou spojených výrobců v dalším dvacetiletí nedostatkem práce trpět nebudou. Velmi pozoruhodné také je, že ST Aerospace bude zodpovědný za veškeré konstrukční práce, spojené s přestavbou strojů, zatímco fyzická přestavba „třístovek“ na verzi P2F bude probíhat v Elbe Flugzeugwerke v Drážďanech. První A-330-300P2F má u dosud nespecifikované letecké společnosti vstoupit do služby již v roce 2016.

--
Pramen

http://www.flugrevue.de/de/zivilluftfahrt/flugeraete/eads-joint-vent...  EADS: Joint Venture mit Singapur fur Airbus A330-Umbaufrachter gegrundet

Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka