MfD: Státní letecké firmy bude hlídat už třetí exministr financí

28.02.2012

    Praha 28. února (ČTK) - Ministerstvo financí podle dnešní Mladé fronty Dnes pokračuje v tradici a poslalo do dozorčích rad českých státních leteckých firem dalšího exministra. Nový členem dozorčí rady Českého aeroholdingu, který vznikl hlavně kvůli záchraně Českých aerolinií, se stal někdejší federální ministr financí Jan Klak (69), píše.

    Klak do aeroholdingu přichází společně s Jiřím Blažkem, který je ve výkonném výboru TOP 09, tedy strany ministra financí Miroslava Kalouska. "Pak Klak působí jako poradce ministra," vysvětlil důvody jeho jmenování Kalouskův náměstek Zdeněk Zajíček, který je místopředsedou dozorčí rady.

    Z dozorčí rady naopak podle MfD odchází Tomáš Rohlena, Tomáš Haas a Jiří Kraus.

    Bývalí ministři financí seděli dříve v dozorčí radě Českých aerolinií a stejně nezabránili velkým ztrátám a špatnému rozhodnutí managementu. Eduard Janota ji vedl jako náměstek ministra financí v době vládnutí Jaroslava Tvrdíka, který je považovaný za hlavního viníka úpadku aerolinek. Ivan Kočárník pak jako někdejší ministr šéfoval dozorčí radě v době managementu Radomíra Lašáka, který firmu přivedl do dalších ekonomických problémů, poznamenává MfD a dodává, že aeroholding čeká ještě další obměna dozorčí rady. Čtyři členové z 12 jsou zástupci zaměstnanců a jejich volby proběhnou na začátku června, píše dnešní Mladá fronta Dnes.

Zdroj ČTK
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka