Blesk létá u USAF pravidelně

05.03.2012

    Zajímavou zprávu, týkající se nejmodernějšího víceúčelového letounu F-35A Lightning II, se novináři dozvěděli v pátek 2. března. Po velmi dlouhé sérii vojskových zkoušek a s nimi souvisejících často důležitých modifikací všech modelů nejmodernějšího víceúčelového stroje páté generace, vydalo americké vojenské letectvo závěrečné svolení k plnému operačnímu nasazení „Blesku“ verze A, tzv. Military Flight Release.

    V praxi to znamená, že výrobcem dodané „pětatřicítky“ verze A budou u amerického vojenského letectva nasazeny k cvičným letům na základně tamějšího vojenského letectva Eglin Air Force Base na Floridě. Nasazení stroje k běžným operačním letům - dosud s postavenými letouny v rámci zkušebního letového program létali jen velmi zkušení zkušební piloti, kteří při každém letu plnili jeho přesně stanovený letový program, při němž byla u všech letových manévrů přesně zvážena rizika – má letový program F-35 obohatit o zkušenosti z běžného operačního nasazení včetně prozkoumání možností údržby při běžném provozu. Zajímavé ale je, že USAF dosud veřejně nesdělila, kdy výcvik běžných vojenských pilotů v létání na F-35 na zmíněné základně začne.

--
Pramen
http://www.flugrevue.de./de/militaer/fluggeraet-hersteller/f-35-erha... F-35A erhalt Military Flight Release

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka