Evropský výrobce letecké techniky EADS loni prudce zvýšil zisk

09.03.2012

    Paříž 8. března (ČTK) - Evropský výrobce letecké techniky EADS v loňském roce zvýšil čistý zisk o 87 procent na zhruba miliardu eur (25 miliard Kč). K růstu přispěla silná poptávka po komerčních letadlech a helikoptérách. Oznámila to dnes firma.

    Tržby společnosti, která je mateřským podnikem výrobce letadel Airbus, stouply o sedm procent na 49 miliard eur. Provozní zisk se zvýšil o 38 procent na 1,7 miliardy eur. Firma počítá s výrazným růstem provozního zisku také v letošním roce.

    Generální ředitel společnosti Louis Gallois nicméně vzhledem k pokračující dluhové krizi v eurozóně upozornil, že EADS bude nadále pozorně sledovat "nejisté ekonomické prostředí". EADS vlastní kromě Airbusu také například výrobce helikoptér Eurocopter či výrobce satelitů Astrium. Akcie společnosti po zveřejnění výsledků posílily o devět procent, napsala agentura AP.

    Airbus již dříve oznámil, že loni získal objednávky na 1419 letadel v hodnotě 140 miliard dolarů (2,6 bilionu Kč). Výrazně tak předstihl amerického rivala Boeing, který obdržel zakázky na 805 letounů. Airbus loni dodal zákazníkům 534 letadel a letos počítá se zvýšením dodávek na zhruba 570 strojů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka