Aeroholding plánuje vydat dluhopisy za půl miliardy korun

13.03.2012

    Praha 12. března (ČTK) - Český Aeroholding plánuje vydat dluhopisy za půl miliardy korun s možností zvýšení až na miliardu korun a se splatností do pěti let. ČTK o tom dnes informovala mluvčí firmy Michaela Lagronová. Vydání dluhopisů je součástí desetiletého dluhopisového programu v objemu deset miliard korun. Cílem je nahradit původní dluhopisový program Letiště Praha, jehož rámec byl 15 miliard korun na deset let.

    Aeroholding, do kterého v současnosti spadá majetek Letiště Praha a dceřiné společnosti Českých aerolinií s výjimkou ČSA Technics, chce podle Lagronové peníze získané z dluhopisů použít mimo jiné pro stavbu takzvané paralelní vzletové a přistávací dráhy, refinancovat jimi předchozí závazky a použít je na provoz firmy a další investice.

    V rámci původního programu byly v minulosti vydány tři emise dluhopisů, které převzal Český aeroholding po získání majetku Letiště Praha. První z těchto tří emisí v objemu 800 milionů Kč Český Aeroholding letos v lednu splatil. Zbylé dvě emise v celkovém objemu 650 milionů korun jsou splatné v roce 2013 a v roce 2020, dodala Lagronová.

    Aranžérem nového dluhopisového programu je podle serveru E15.cz Patria Finace. Záměr musí ještě schválit Česká národní banka. Podle vedení společnosti je zadluženost firmy relativně nízká. Podíl vlastního kapitálu na celkových aktivech je asi 74 procent, uvedl server.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka