USA: Boeing dostal méně nezákonných dotací než Airbus

13.03.2012

    Washington 12. března (ČTK) - Světová obchodní organizace (WTO) dospěla k závěru, že americký výrobce letadel Boeing dostal mnohem méně nezákonných dotací než jeho evropský konkurent Airbus. Uvedl to dnes šéf Úřadu obchodního zmocněnce USA Ron Kirk. Oba podniky se již řadu let vzájemně obviňují z toho, že těží z nedovolené státní podpory.

 


    WTO podle Kirka rozhodla, že Boeing obdržel nezákonné dotace tři až čtyři miliardy dolarů (56 až 75 miliard Kč) ve formě výzkumných grantů a daňových úlev. Odlišná komise WTO přitom loni dospěla k závěru, že evropské vlády Airbusu poskytly dotace v objemu 18 miliard dolarů, napsala agentura Reuters.

    Kirk označil rozhodnutí WTO za "obrovské vítězství" pro Spojené státy. "Nyní je jasné, že evropské dotace pro Airbus jsou mnohem větší a mnohem více pokřivují (konkurenční prostředí) než cokoliv, co dělají Spojené státy pro Boeing," dodal.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka