Třistaosmdesátka letí do Santiaga

13.03.2012

    Zajímavě se po celém světě šířící zdařilý výrobek leteckého koncernu EADS, největší dopravní letoun světa, Airbus A-380 se zanedlouho objeví na letišti chilského hlavního města Santiaga de Chile. Důvodem ovšem není zřízení další dlouhé mezikontinentální linky, provozované německou Lufthansou. Z továrního letiště ve francouzském Toulouse stroj odstartuje koncem března, neboť ve dnech 26.-29. března se zúčastní letového předvádění na leteckém veletrhu „Feria Internacional del Aire y del Espacio“, populárním FIDAE v Santiagu. Během letu do Santiaga bude předveden také v brazilském Sao Paulu a argentinském Buenos Aires.

    Představitel firmy pro Latinskou Ameriku a Karibik Rafael Alonso sdělil novinářům, že během dalších dvaceti let očekává na latinskoamerickém trhu zájem o čtyřicet strojů velikosti A 380. Pozoruhodné je, že ač jej zatím žádná z velkých latinskoamerických leteckých společností neobjednala, u výrobce dosud bylo objednáno 243 strojů, u různých leteckých společností jich v současnosti létá sedmdesát. Nejvíce jich provozují Emirates - 21 z celkem 90 objednaných.

    Dalším zajímavým výrobkem koncernu, který bude na FIDAE letově předváděn, bude „Grizzly“ čili prototyp nového evropského vojenského transportního stroje A-400M. Zajímavé ale je, že po ukončení FIDAE odlétne k předvádění do peruánského hlavního města Lima a poté v rámci zkušebního letového programu absolvuje výškové testy v hlavním bolivijském městě La Paz a v Cochabambě.

--
Pramen
http://www.flugrevue.de/de/zivilluftfahrt/fluggeraete/airbus-schickt... Airbus schickt A 380 und A400M zur Luftfahrtmesse FIDAE nach Chile
www.flugrevue.de/de/zivilluftfahrt/airlines-flugbetrieb/airbus_a380-alle-auslieferungen-und bestellungen 8017.l

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka