Cheb chce koupit od státu budovy na místním letišti

15.03.2012

    Cheb 14. března (ČTK) - Město Cheb chce od státu v aukci koupit budovu řízení leteckého provozu na chebském letišti. Původně chtělo objekt spolu s okolními pozemky získat bezplatně, ale stát žádosti o převod nevyhověl. Postupně se tak město snaží do svého majetku získat pozemky a budovy letiště, aby mohlo zajistit jeho budoucí rozvoj, řekl ČTK místostarosta Tomáš Linda (ODS).

    Stát bude budovu, ze které se řídí přistávání letadel na letišti, prodávat v dražbě. Protože jde ale o jednoduchou stavbu, vyvolávací cena je 245.000 korun. "Nepředpokládáme, že by se někdo jiný do dražby přihlásil. Bez vztahu k okolním pozemkům nemá objekt hodnotu," uvedl Linda.

    V areálu letiště vlastní Cheb většinu pozemků. V majetku státu je stále budova řízení provozu a betonová přistávací dráha. Ta je ale zdevastovaná a pro letecký provoz se nepoužívá. "Dráha patřila ministerstvu obrany a to ji nyní převádí na ministerstvo dopravy. I o ni máme zájem, ale s ministerstvy zatím stále jednáme," doplnil Linda.

    Letiště v Chebu, které bylo prvním a jediným v zemích Koruny české bývalého mocnářství, má nyní statut veřejného vnitrostátního letiště. Provozovatelem je Aeroklub Karlovy Vary. Město chce do budoucna zvýšit jeho využití, aby plnohodnotně doplňovalo mezinárodní letiště v Karlových Varech a nedalekém německém Hofu. K tomu ale potřebuje mít vyjasněné majetkoprávní vztahy k pozemkům na letišti.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka