Aerolinky Air Berlin loni prohloubily ztrátu na 247 milionů eur

16.03.2012

    Frankfurt 16. března (ČTK) - Německá letecká společnost Air Berlin prohloubila v loňském roce provozní ztrátu na 247 milionů eur (6,1 miliardy Kč) z předloňských 9,3 milionu eur. K prohloubení ztráty přispěl nárůst cen pohonných hmot. Air Berlin jsou druhou největší leteckou společností v Německu a jejich největším akcionářem s podílem téměř 30 procent jsou aerolinie Etihad podporované vládou emirátu Abú Zabí.

    Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali ztrátu jen 185 milionů eur. Aerolinie nevykázaly provozní zisk od roku 2007. V letošním roce plánuje firma v rámci programu zlepšení výkonnosti zlepšit provozní hospodaření o více než 200 milionů. Zatím však nepotvrdila, že by letos měla dosáhnout vyrovnaného hospodaření, protože globální výhled je stále špatný. V prvním čtvrtletí by však měl být zisk vyšší než loni.

    Čistá ztráta se loni prohloubila na 266 milionů eur z 97,2 milionu eur. Tržby stouply o 13,7 procenta na 4,23 miliardy eur, napsala agentura DPA.

    Air Berlin se příští týden připojí k letecké alianci oneworld. Ta má v současnosti 13 členů, mimo jiné k nim patří British Airways, Iberia, American Airlines, Finnair, Japan Airlines či australské Qantas.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka