Němečtí piloti protestují proti prodloužení letových směn

19.03.2012

    Berlín 17. března (ČTK) - Němečtí piloti protestují proti novým pravidlům Evropského úřadu pro bezpečnost letového provozu (EASA), na jejichž základě se od 19. března prodlužuje povolený počet hodin, které mohou strávit nepřetržitým letem. Prodloužení na 11 hodin v noci a 16 hodin ve dne označil mluvčí německého svazu pilotů Jörg Handwerg za největší krok zpátky v letecké bezpečnosti od druhé světové války, napsal německý list Die Welt.

    Svaz pilotů Vereinigung Cockpit pohrozil právními kroky proti EASA, jimiž chce nová pravidla napadnout. Podle Handwerga jdou přesně proti všem vědeckým studiím, které se zaměřily na to, kolik hodin mohou piloti bez přestávky bezpečně létat, aniž by trpěli vyčerpáním.

    Piloti obvinili EASA, že podlézavě vyhověla ekonomickým zájmům leteckých společností. Nová pravidla stanoví, že piloti na nočních směnách mohou pracovat 11 hodin v kuse, ačkoli tři nezávislé studie vyžádané samotnou EASA doporučily maximálně deset hodin, což je také dosavadní limit.

    Během dne nyní mohou piloti létat maximálně 15 hodin bez přestávky; podle nových pravidel by to bylo až 16 hodin. Krom toho chce EASA, aby se čas na odpočinek mezi těmito směnami zkrátil na 7,5 hodiny ze současných deseti hodin.

Zdtroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka