Firma ERA vybuduje v Pardubicích novou budovu a rozšíří provoz

19.03.2012

    Pardubice 16. března (ČTK) - Výrobce pasivních radiolokátorů a další radarové techniky, společnost ERA, vybuduje v Pardubicích nové sídlo. Osmipodlažní budova, která má pojmout 150 pracovníků, bude stát v těsném sousedství současného provozu. ČTK o tom dnes informovala Andrea Jílková z marketingového oddělení společnosti. Ve společnosti podle dat z roku 2011 pracuje 193 zaměstnanců. Firma zatím neupřesnila, kolik nových lidí bude přijímat a kolik bude stavba budovy stát.

    "Projektem společnost reaguje na rostoucí poptávku po jejích produktech a službách, která si žádá rozšíření místa pro výrobu, vývoj i administrativu. Stavební povolení již bylo uděleno a očekává se, že konstrukční práce by mohly začít v průběhu léta 2013," uvedla Jílková.

    Firma si od rozšíření provozu slibuje, že bude vyrábět v kratších lhůtách a v lepší kvalitě.

    ERA vyrábí sledovací technologie pro řízení letového provozu, letištní provozy a pro oblasti vojenství a bezpečnosti. Nejznámější je její pasivní sledovací systém Věra, který dokáže objevit přítomnost cizího radaru a určit jeho typ, aniž je sám odhalen. Může najednou sledovat až 200 letounů a dokáže velmi přesně stanovit vzdálenost a výšku cíle. Radiolokátor je modernějším nástupcem známého systému Tamara. Společnost má zákazníky v Severní a Jižní Americe, Evropě, na Blízkém východě, v Africe a Asii, většinu obchodu představují civilní zakázky.

    Stoprocentní podíl ve společnosti ERA vlastní od 21. listopadu 2011 firma Omnipol. Omnipol v roce 2010 především díky dovozu čtyř španělských transportních letounů CASA C-295 pro českou armádu takřka zešestinásobil tržby za prodej zboží na rekordních 4,858 miliardy korun. O rok dřív utržil 873 milionů korun. Zisk Omnipolu ale klesl z 32 milionů korun v roce 2009 na 23,5 milionu korun v roce 2010.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka