ŘLP loni zvýšilo hrubý zisk o 38 procent na 280 milionů korun

28.03.2012

    Praha 28. března (ČTK) - Státní podnik Řízení letového provozu (ŘLP) zvýšil loni hrubý zisk meziročně o 38,1 procenta na 280 milionů korun. Podílel se na tom nárůst letového provozu v českém vzdušném prostoru o 4,6 procenta a řízení nákladů. ČTK o tom dnes informoval mluvčí společnosti Richard Klíma.

    Zisk nebyl dosažen na účet leteckých dopravců, protože podnik v roce 2011 zachoval své ceny na úrovni posledních tří let, uvedl mluvčí. Obrat vzrostl na 3,2 miliardy korun z 3,1 miliardy v předchozím roce.

    Hlavním zdrojem příjmů byly letové navigační služby, které představovaly 93 procent z celkových výnosů podniku. Na dosažených výnosech se nejvíce podílely výnosy z traťových navigačních služeb, výnosy z letištních přibližovacích služeb a výnosy z cvičných letů.

    Podle generálního ředitele ŘLP Jana Klase společnost i letos očekává i přes přetrvávající potíže leteckých dopravců mírný nárůst poptávky po jejích službách v českém vzdušném prostoru. "Pokles provozu je naopak téměř jistý na letišti Praha, stagnaci nebo minimální nárůst startů a přistání předpokládáme na regionálních letištích v Brně, Ostravě a Karlových Varech, jejichž výsledky jsou spojeny především s letní charterovou sezónou", dodal Klas.

     Nejdůležitějším cílem podniku je pořízení nového systému pro řízení letového provozu, který čeští řídící začnou využívat od konce roku 2015.

    Státní podnik Řízení letového provozu vznikl 1. ledna 1995. Poskytuje letecké služby uživatelům vzdušného prostoru České republiky a na letištích Praha - Ruzyně, Brno - Tuřany, Ostrava - Mošnov a Karlovy Vary.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka