Vrtulník záchranářů na východě Čech loni zasahoval u více případů

02.04.2012

    Hradec Králové 31. března (ČTK) - Letecká záchranná služba zasahovala v roce 2011 na území Královéhradeckého a Pardubického kraje celkem v 705 případech, což je více než v roce 2010, kdy vrtulník startoval k 628 letům. Oproti předminulému roku přibylo zásahů u pacientů v terénu. ČTK to zjistila z Ročenky Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje za rok 2011.

    Celkem v 568 případech záchranáři s vrtulníkem startovali k zásahům do terénu, v roce 2010 těchto zásahů bylo 482. Počet transportů pacientů mezi nemocnicemi se meziročně nijak nezměnil. Vrtulník v Královéhradeckém kraji a Pardubickém kraji strávil v roce 2011 ve vzduchu celkem 452 hodin a 42 minut.

    Podle záchranářů byla hlavní příčinou častějšího využití vrtulníků při zásazích v terénu spolupráce s nelékařskými posádkami záchranářů, například v Hořicích, Opočně či Dvoře Králové nad Labem. "Dalším důvodem tohoto nárůstu bylo zlepšení spolupráce s Krajským zdravotnickým operačním střediskem Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a také vyšší nároky na směřování těžce poraněných pacientů z obou krajů na urgentní příjem hradecké fakultní nemocnice," stojí ve zprávě zdravotníků.

 


    Celkem letecká posádka vrtulníku ošetřila v roce 2011 na východě Čech 686 pacientů, ve 442 případech šlo o úrazové stavy, interní a neurologická onemocnění si vyžádala 244 zásahů. Například těžké poranění hlavy a mozku ošetřili záchranáři v sedmi desítkách případů, ve 41 případech šlo o popáleniny.

    Na konci roku 2011 byl vrtulník královéhradeckých leteckých záchranářů při modernizaci vybaven monitorem vitálních funkcí s defibrilátorem a novým transportním ventilátorem.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka