Ostravský soud odmítl další insolvenční návrh na Job Air - CCA

03.04.2012

    Ostrava 2. dubna (ČTK) - Krajský soud v Ostravě odmítl další insolvenční návrh na leteckou společnost Job Air - Central Connect Airlines (CCA), která sídlí na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově. Návrh podala společnost Havlík Opal z Bruntálu, které Job Air dluží přes 45.000 korun za trvanlivé tyčinky. Letecká společnost ale čelí ještě jednomu insolvenčnímu návrhu. Ten letos už podruhé podala švédská společnost Siemens Financial Services. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku na stránkách www.justice.cz.

    Podle návrhu dluží Job Air společnosti Siemens Financial Services více než 294.000 dolarů (tedy téměř pět milionů korun) za pronájem letadla SAAB SF 340A. Švédská firma podala návrh už počátkem března. Tehdy jej soud odmítl, protože věřitel v návrhu neprokázal úpadek dlužníka. Ze stejných důvodů soud odmítl insolvenční návrh společnosti Havlík Opal. "Navrhovatel neuvedl relevantní informace o dalších věřitelích dlužníka," píše se v rozhodnutí soudu. Společnost Siemens Financial Services ovšem podala insolvenční návrh znovu.

 


    Už v lednu dostal ostravský soud insolvenční návrh, který podali zaměstnanci firmy Job Air - CCA, jimž společnost dlužila mzdy. Firma však závazky uhradila, a tak věřitelé návrh stáhli. Loni se zase soud zabýval insolvenčním návrhem podaným britskou firmou Avia Special Limited. Dlužník uhradil část svého závazku a navrhl splátkový kalendář, a tak soud řízení zastavil.

    Společnost Job Air - CCA, za kterou stojí podnikatel Daneš Zátorský, provozovala šest let pravidelnou leteckou přepravu mezi Ostravou a Vídní.
Letos v únoru provoz přerušila.

    Minulý týden Zátorský informoval, že vedení firmy rozhodlo o podání návrhu na reorganizaci společnosti, přičemž tento návrh podporuje většina jejich věřitelů. "Nové vedení společnosti CCA se v letošním roce dohodlo na prohloubení spolupráce se společností ČSA v rámci provozování regionálních linek. Od 25. března byla spolupráce na lince Ostrava - Praha rozšířena o další pravidelné linky z Prahy, a to konkrétně do Berlína, Stuttgartu, Hannoveru, Lublaně, Záhřebu a Krakova, které bude společnost CCA provozovat pod vlastním kódem," uvedl Zátorský. Společnost CCA má podle něj zajištěno provozní financování, které umožní její další rozvoj a stabilitu.

    Společnost provozuje letadla typu SAAB 340 v pasažérské i nákladní verzi.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka