Osmdesátiletá žena přistála s cessnou, když pilot zkolaboval

04.04.2012

    Sturgeon Bay (USA) 3. dubna (ČTK) - Osmdesátiletá Američanka přistála s malým dvoumotorovým letadlem Cessna poté, co její manžel a pilot letadla ztratil za letu vědomí. Pomáhal jí pilot další Cessny, který letěl souběžně s ní a radil jí prostřednictvím rádia. Uvedl to dnes šerif okresu Door v americkém státě Wisconsin, kde k incidentu došlo.

    Šerif Terry Vogel uvedl, že osmdesátiletá Helen Collinsová oznámila místnímu letišti, že manžel ztratil vědomí a v jednom z motorů došlo palivo. Ředitel letiště zavolal pilotovi Robertu Vuksanovicovi, který bydlí asi kilometr od letiště. Ten vzlétl v další cessně patřící Collinsům, připojil se k Helen Collinsové a naváděl ji na přistání.

    Collinsová má za sebou podle šerifa nějaké zkušenosti s létáním, ovšem před mnoha lety a ne s cessnou. Přesto nepodlehla panice a s manželem v bezvědomí vedle sebe se jí podařilo přistát, byť prý poněkud tvrdě.

    Letadlo po přistání asi 300 metrů klouzalo, ale ona vyvázla jen s drobným zraněním. Její jednaosmdesátiletý manžel byl v nemocnici prohlášen za mrtvého.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka