Století vzdušných soubojů v Pardubicích

06.04.2012

    Již po dvaadvacáté přivítá Aviatická pouť na letišti v Pardubicích všechny příznivce letectví. Pro letošní ročník, který se uskuteční ve dnech 2. a 3. června, připravují organizátoři opět bohatý program v podobě velkoprostorového divadelního představení, tak jak tomu bylo i v uplynulých dvou létech. V programu zaměřeném na století leteckých soubojů, budou opět letecké ukázky zaměřené k jednotlivým obdobím historie doplňovány pozemním představením.

    A tak zatím co se na obloze budou „honit“ letadla z jednotlivých válečných konfliktů, tak před diváky proběhne boj pozemních jednotek v dobových uniformách i s válečnou technikou.

    Samozřejmě program nebude zaměřen jen na vojenskou techniku, ale nebudou chybět sportovní letadla, letečtí akrobaté i tradiční velkoskupina letadel řady Trener.

    Organizátoři každou Aviatickou pouť situují k nějakému výročí, a tomu patřičně podřídí i skladbu programu. V letošním roce se nosnými událostmi stalo 70. výročí založení československého stíhacího wingu ve Velké Británii, dále 70. výročí zahájení bojové činnosti americké 8. letecké armády z Velké Británie a především pak 100. výročí narození legendárního československého stíhače, generálporučíka Františka Fajtla. Pro diváky tak bude připraven program, který je během několika hodin provede historií letectví a dost možná je přiblíží i k budoucnosti, ale o tom se budeme moci přesvědčit na vlastní oči až 2. a 3. června v Pardubicích.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka