Boeing zvýšil ve čtvrtletí dodávky letadel o 32 procent

06.04.2012

    Chicago 5. dubna (ČTK) - Americký výrobce letadel Boeing dodal v prvním čtvrtletí odběratelům 137 komerčních letadel, o 33 letadel více než ve stejném období loni. Nejvíce mezi nimi bylo letadel nové generace 737. Oznámila to firma, která je druhým největším výrobcem letadel na světě za evropským Airbusem, v dnešním prohlášení.

    Boeing celkem dodal 99 úzkotrupých letounů 737, loni to bylo 87 letadel. Mezi dodanými letadly je i pět nových letounů 787 Dreamliner, která jsou v komerčním provozu teprve od loňského podzimu. Dodávky letadel jsou pro výrobce letadel důležité, protože hlavní část ceny získají až při dodání, napsala agentura Reuters.

 


    Airbus překonal v roce 2003 Boeing v dodávce letadel odběratelům a Boeingu se ho od té doby nepodařilo předhonit. Doposud výrazně zaostával i v počtu získaných objednávek. Boeing loni přijal 805 objednávek na nová letadla. Konkurenční Airbus získal 1419 objednávek, což bylo nejvíce v historii letectví. V letošním roce však Airbus za Boeingem v počtu objednávek výrazně zaostává.

    Podle svých internetových stránek dodal Airbus za první dva měsíce roku odběratelům 84 letadel. Údaje za březen zatím nejsou k dispozici.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka