E15: Travel Service bude vozit vojáky ze Skandinávie

10.04.2012

    Praha 10. dubna (ČTK) - Česká letecká společnost Travel Service získala lukrativní zakázku vypsanou Organizací spojených národů. Letouny firmy budou vozit švédské, dánské a norské vojáky na zahraniční mise, hlavně do Afghánistánu, píše dnešní deník E15. Smlouva platí zatím na dva roky.

    Jde o takzvaný ACMI pronájem, kdy firma posílá své stroje do zahraničí i s posádkou a zajišťuje rovněž údržbu. Podle listu se Travel Servisu na tomto poli dlouhodobě daří, například tuto zimu zamířilo osm českých strojů na službu do Kanady. Nyní se firmě rýsuje pronájem i na Marshallových ostrovech v Tichomoří, dodává E15.

     Travel service působí na trhu od roku 1997 a specializuje se převážně na charterové lety. Je lídrem na charterovém trhu i na Slovensku a v Maďarsku, významný podíl má také v Polsku, kde nově otevřela dceřinou společnost.

    Podle spolumajitele Travel Servisu Jiřího Šimáně zvažuje firma také Španělsko, konkrétně Baleárské nebo Kanárské ostrovy. "Chtěli bychom tam bázovat letadla. Zřejmě od začátku příštího roku, definitivní rozhodnutí padne ve druhé polovině roku," řekl Šimáně.

    Skupině Travel Service podle deníku klesl za loňský rok zisk na zhruba 40 milionů korun z 95 milionů korun v roce 2010. Letadla Travel Service přistávají na více než 250 letištích čtyř kontinentů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka