Ve Vancouveru nouzově přistálo letadlo kvůli anonymní výhružce

11.04.2012

    Vancouver (Kanada) 11. dubna (ČTK) - Letadlo společnosti Korean Air muselo v noci na dnešek nouzově přistát na vojenské základně na ostrově Vancouver kvůli hrozbě, že je na palubě výbušnina. Informoval o tom server Vancouver Sun. Pyrotechnici však na palubě stroje, kterým cestovalo 149 osob, žádnou nálože neobjevili.

    Letadlo bylo na pravidelné lince z Vancouveru do Soulu, když do centrály Korean Air zatelefonoval neznámý člověk a oznámil, že na palubě stroje je bomba. Letoun se v doprovodu vojenských stíhaček vrátil a tři hodiny po startu přistál na vojenské základně.

 


    Vojáci z vancouverské základny prohledali letadlo podle standardních bezpečnostních procedur. Žádnou výbušninu na palubě však neobjevili.

    Vancouver Sun připomíná, že se výhružka objevila v době zvýšeného napětí na Korejském poloostrově. To je způsobeno tím, že se Severní Korea chystá vyslat do vesmíru družici. Jižní Korea, stejně jako západní státy, ale považují plánovaný start pouze za maskovaný test rakety dlouhého doletu, která by mohla nést jadernou hlavici.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka