Dvojice překupníků pašovala drogy z ČR do Německa v cessně

13.04.2012

    Berlín 12. dubna (ČTK) - Dvojice německých překupníků ve věku 40 a 22 let pašovala drogy z ČR do Německa velmi netradičním způsobem - v malém letounu značky Cessna. Zadrženi byli na letišti v příhraničním bavorském Lichtenfelsu. Podle deníku Neue Presse měl starší z dvojice řádný pilotní průkaz a motorový sportovní letoun si na bavorském letišti pronajímal.

    Kriminalisté z Coburgu muže zadrželi v úterý. Podle policie ke svému triku sáhli poprvé v týdnu před Velikonocemi. Na letiště v Lichtenfelsu se vrátili po několika hodinách letu a uvedli, že místo jiného místa v Bavorsku nakonec zamířili do západočeského Chebu. Svědci na letišti si ale také všimli, že hned po přistání muži odnesli z letadla do svého automobilu tašku.

    Znovu si letadlo pronajali v úterý. Na jejich návrat na malém letišti si už ale počkala policie, která je zatkla a rovnou zabavila 250 gramů marihuany. Při následné domovní prohlídce policie našla také 30 gramů pervitinu.

    Překupníkům hrozí až několikaletá vězení.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka