Rozvoj pardubického letiště podpoří penězi kraj i město

13.04.2012

    Pardubice 12. dubna (ČTK) - Zastupitelé Pardubického kraje dnes schválili záměr zvýšení kapitálu společnosti East Bohemia Airport (EBA), která provozuje pardubické civilní letiště. Základní jmění chce kraj letos navýšit až o sedm milionů korun. Obdobně a přiměřeně svému podílu budou postupovat Pardubice, které ve společnosti drží dvě třetiny akcií, zatímco hejtmanství třetinu.

    Konkrétní částky, o něž se kapitál společnosti zvýší, musejí projednat oba akcionáři stejně jako účel, na něž budou využity. Zastupitelstva, městské a krajské, by je měla schvalovat zřejmě v červnu. Poté se bude celou věcí zabývat také valná hromada společnosti. Další peníze by měly sloužit k rozvoji letiště a jeho technického vybavení a přípravným pracím pro výstavbu nového odbavovacího terminálu.

    Navýšení kapitálu EBA schválily Pardubice už vloni. Minulý rok kraj základní jmění firmy kvůli modernizaci letiště navyšoval o téměř deset milionů korun

    Pardubické letiště loni začalo s rozsáhlou modernizací, během níž se upraví pozemní plochy, vybuduje se palivové hospodářství a další plochy pro pohyb aut a technického zázemí. Celý projekt za zhruba 300 milionů korun bude dokončen letos v červenci, 214 milionů korun získala firma EBA z evropských dotací.

    Civilní letiště loni odbavilo o pět procent cestujících více než v roce 2010, kdy využilo jeho služeb 62.302 lidí. Minulý rok o 2944 více. O lepší výsledky se zasloužilo zvláště letecké spojení s Ruskem.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka