Čtyři zranění cestující při nouzovém přistání na letišti Gatwick

17.04.2012

    Londýn 16. dubna (ČTK) - Lehké zranění čtyř cestujících si dnes vyžádalo nouzové přistání letadla Airbus britské společnosti Virgin Atlantic na londýnském letišti Gatwick. Problém stroje s 312 lidmi na palubě způsobil malý požár, který v letadle vypukl kvůli technické závadě. Informovala o tom letecká společnost a letiště, jehož provoz byl krátce zastaven.

    Letoun A330-300 odletěl v 11:48 SELČ z Gatwicku do Orlanda na Floridě. Za necelé dvě hodiny se ale vrátil zpět, protože pilot se rozhodl kvůli technickému problému na palubě raději rychle přistát a stroj evakuovat, sdělila v prohlášení společnost. K poruše, požáru ani zraněným nic bližšího neuvedla.

 


    Šéf Virgin Atlantic Richard Branson se 299 cestujícím a 13 členům posádky na palubě postiženého letounu omluvil a slíbil, že se příčina závady vyšetří a zveřejní.

    Letoun v pořádku přistál a posádka i cestující byli ihned evakuováni. "Můžeme potvrdit, že jsme zasáhli kvůli menšímu požáru na palubě jednoho letadla. Oheň byl uhašen," řekl bez dalšího upřesnění mluvčí záchranářů letiště.

    Kvůli nouzovému přistání byl na asi dvě hodiny přerušen provoz letiště, což způsobilo zpoždění některých letů. V 16:25 SELČ byl provoz obnoven, řekla mluvčí letiště, které leží jižně od britské metropole a odbaví ročně kolem 33 milionů cestujících.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka