Mateřská firma aerolinek American Airlines prohloubila ztrátu

20.04.2012

    Dallas 19. dubna (ČTK) - Společnost AMR Corp., která je mateřskou firmou aerolinek American Airlines, prohloubila v prvním čtvrtletí ztrátu na 1,7 miliardy USD (32,2 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 436 milionů USD. Důvodem byl růst cen pohonných hmot a výdaje na reorganizaci. Společnost je od loňského listopadu v režimu bankrotové ochrany před věřiteli.

    Bez nákladů na reorganizaci a mimořádných položek ztráta činila jen 248 milionů USD. Příjmy stouply o 9,1 procenta na šest miliard USD, hlavně díky vyšším cenám.

 


    Společnost v únoru oznámila, že propustí 13.000 zaměstnanců American Airlines. V noci na dnešek však aerolinky uvedly, že budou muset zvýšit počet propuštěných o dalších 1200. American jsou třetí největší leteckou společností v USA a mají zhruba 73.000 zaměstnanců.

    Konkurenční menší letecká firma Southwest Airlines dnes uvedla, že vykázala ve čtvrtletí zisk 98 milionů USD. Zisk však podpořily mimořádné položky, bez nich firma hospodařila se ztrátou 18 milionů USD. Příjmy stouply o 29 procent na 3,99 miliardy USD, napsaly agentury AP a Reuters.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka