V Pákistánu se zřítilo letadlo, zahynulo všech 127 osob

23.04.2012

    Islámábád 20. dubna (ČTK) - Nejméně 127 lidí dnes zahynulo při pádu letadla krátce před přistáním u pákistánské metropole Islámábádu. Na palubě stroje bylo podle posledních informací 121 cestujících a šest členů posádky. Uvádějí to agentury s odvoláním na údaje poskytnuté leteckou společností Bhoja Air a místním úřadem pro civilní letectví.

    Přivolaní požárníci a záchranáři vyprostili podle vládního zdroje z rozpadlých trosek v hustě obydlené oblasti zatím nejméně 50 mrtvých těl. Rozsah katastrofy nedává naději, že by ji někdo přežil. Zbytky letadla jsou rozesety v okruhu dvou kilometrů.

     Podle televizních záběrů jde o poměrně malé kusy, což může podporovat podezření, že letadlo explodovalo už ve vzduchu. Podle některých svědectví venkovanů vypadal totiž stroj před dopadem jako ohnivá koule.

    Stroj se po pádu rozbil na několik kusů a podle jiných zdrojů začal hořet až na zemi. Nejprve tak bylo nutné uhasit plameny, aby záchranné týmy mohly pátrat po případných přeživších lidech.

    Podle společnosti Bhoja Air, která poskytla seznam pasažérů, je mezi mrtvými 11 dětí.

    Neštěstí se stalo deset minut před plánovaným přistáním za silné bouřky a hustého deště provázeného krupobitím. Letadlo, které letělo z jihopákistánského Karáčí, spadlo nedaleko vojenské letecké základny Čaklala, která přiléhá k mezinárodnímu letišti Bénazír Bhuttové u metropole Islámábádu.

    Jde o největší letecké neštěstí v oblasti od července 2010, kdy při pádu letounu společnosti AirBlue rovněž u Islámábádu zahynulo 152 osob.

ZDroj

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka