Pardubická aviatická pouť představí rekonstrukce leteckých bitev

23.04.2012

    Pardubice 23. dubna (ČTK) - Rekonstrukce největších leteckých bitev od první světové války po současnost představí letošní ročník aviatické pouti, která se bude konat 2. a 3. června v Pardubicích. Představí úspěchy české a československé aviatiky vzdušnými představeními, jež v prostoru kombinují obecný historický děj s tím leteckým. ČTK o tom informoval jeden z pořadatelů pouti Richard Santus.

    "Uvidíme množství původních bojových letadel, která se do Pardubic sletí z různých koutů Evropy, ale také originální válečná vozidla, zbraně a vojáky v dobových uniformách. Protože Aviatická pouť se hrdě hlásí k odkazu našich letců bojujících v exilu, uspořádá rovněž v rámci letošního ročníku vzpomínkovou ceremonii k 100. výročí narození generála Františka Fajtla," uvedl Santus.

    Na návštěvníky čeká i další program, a to například lunapark, prodejní trhy, výstava letadel, sraz autoveteránů, expozice Armády České republiky, živá hudba a další atrakce. Organizátoři se také rozhodli znovu nabídnout návštěvníkům cestování historickým motoráčkem ze stanice Pardubice - Závodiště na letiště Pardubice vlečkou, která dříve sloužila především k zásobování letiště pohonnými hmotami.

    Letos poprvé se letiště návštěvníkům otevře už v předvečer začátku pouti, a to 1. června v 15 hodin odpoledne. Tou dobou budou na letiště postupně přistávat vystupující letadla. Vstupné bude zvýhodněné. Poprvé se také otevře VIP zóna, vstupenky jsou již v předprodeji.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka