Letišti K.Vary stoupl za čtvrtletí počet odbavených lidí o 37 pct

26.04.2012

    Karlovy Vary 24. dubna (ČTK) - Mezinárodní letiště v Karlových Varech letos od ledna do konce března odbavilo 21.330 cestujících. Meziročně to znamenalo nárůst o 37,6 procenta. Počet odbavených cestujících v měsíci březnu se meziročně zvýšil o 31,5 procenta na 8092 pasažérů. Je to potvrzení trendu z předcházejících měsíců, kdy počet pasažérů procházejících terminálem postupně roste. ČTK to dnes oznámil obchodní manažer letiště Radek Zábranský.

    Zvýšení výkonů za první čtvrtletí letošního roku se pozitivně odrazilo i na hospodaření společnosti Letiště Karlovy Vary, jejímž vlastníkem je Karlovarský kraj. Za první tři měsíce roku 2012 byly výnosy společnosti o 31,4 procenta vyšší než ve stejném období loňského roku a zisk přesáhl 1,9 milionu korun. Roční plánovaný zisk společnosti je 6,3 milionu korun. "Růst výkonů souvisí s novými linkami do Jekatěrinburgu a Samary i větší vytížeností na jednotlivých linkách," poznamenal Zábranský.

    Letos v prvním čtvrtletí bylo na karlovarském letišti odbaveno celkem 51.790 kilogramů zboží a pošty. Vzhledem k tomu, že aktivity v této oblasti zahájilo letiště teprve v březnu 2011, meziroční srovnání není možné, uvedl Zábranský. Letos v březnu bylo odbaveno celkem 9148 kilogramů zboží a pošty, což je objem srovnatelný s loňským březnem. Celkový objem letošních investic do rozvoje letiště je naplánován na 18 milionů korun a bude hrazen výhradně z vlastních prostředků společnosti.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka