„TenPaku“ zachutnaly Eurofightery

04.05.2012

    K zajímavé události došlo na vojenském letišti německého vojenského letectva, Bundesluftwaffe v Norvenichi u jedné z jeho nejznámějších jednotek, provozujících víceúčelové Eurofightery, JaBo 31 „Boelcke“ 19. dubna. Novináři a další pozvaní hosté měli poprvé možnost vkročit do právě dokončeného obrovského hangáru.

    V 226 metrů dlouhé a 30 metrů široké budově, u jednotky přezdívané „Ten-Pac“ spatřili dosud zcela nevídaný obrázek - vedle sebe zde v řadě stálo hned deset Eurofighterů jednotky, na nichž její technici ve stejném čase prováděli údržbu, doplňování provozními hmotami a municí. Díky prostornosti nového hangáru ovšem ani náhodu nehrozilo, že by si při těchto činnostech vzájemně zavazeli. Není divu, mají li nyní pro moderní Eurofightery s rozpětím 10,95 metru, délkou 15,96 metru a výškou 5,28 metru k dispozici supermoderní hangár, při jehož dva roky trvající stavbě stavební firma spotřebovala neuvěřitelných 120000 kubických metrů betonu.

--
Pramen
www.flugrevue.de/de/miliataer/streitkraft-operations/jabog-31-nutzt-ten-packs-fuer-den-eurofighter.91821.htm

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka