Poslední dravec

09.05.2012

    Třetího května se slavnostně naposledy otevřely brány výrobního závodu Air Force Plant 6 letecké firmy Lockeed Martin v Mariettě ve státě Georgia. Důvodem jejich slavnostního otevírání byl zcela poslední supermoderní víceúčelový stroj páté generace, F-22A Raptor s výrobním číslem, BuNo10-4195.

    Raptor, který byl vyroben jako stodevadesátý pátý a zcela poslední stroj tohoto typu, bude sloužit u 525. stíhací peruti, Fighter Squadron na aljašské základně Elemendorf-Richardson. Zajímavé je, že první prototypový Raptor vzlétl již v roce 1997. Nyní poslední „dravec“ odlétl plnit program dalších letových zkoušek na základnu Edwards Air Force Base.

    Výcvik pilotů již nyní probíhá na floridské základně Tyndall AFB, vývoj taktických postupů, souvisejících s nasazením stroje „běží“ na vojenském letišti Nellis AFB v Nevadě. Operačními letišti Raptorů pak kromě Elmendorfu jsou ještě vojenská letiště Langley-Eustie ve Virgínii, Holloman AFB v Novém Mexiku a Pearl Harbor-Hickam na Havaji.

--

Pramen

http://www.flugrevue.de/de/militaer/fluggeraet-hersteller/lockheed...

Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka