Před 15 lety obletěla ve vrtulníku svět první žena

09.05.2012

    Denham (Británie)/Praha 9. května (ČTK) - Bylo jí šestapadesát let a v té době už byla babičkou. Přesto si nadšená britská pilotka Jennifer Murrayová řekla, že nikdy není pozdě splnit si svůj sen. Před 15 lety, 10. května 1997, se vydala ve vrtulníku na let kolem Země. Dokončila ho 15. srpna téhož roku a stala se tak první ženou na světě, která obletěla ve vrtulníku svět.

 


    Legendární let zahájila v Denhamu nedaleko Londýna, kde nasedla s doprovodným pilotem Quentinem Smithem do svého skromného stroje Robinson 44, pojmenovaném Taz, podle postavičky z kreslených grotesek tasmánského čertíka. Před sebou měla závratných 48.000 kilometrů. Letěla přes Evropu na Blízký východ, přes Indii, jihozápadní Asii a Tchajwan až do Hongkongu. A odtud dál do Japonska a podél ruského pobřeží Beringovou úžinou do Severní Ameriky a přes Grónsko a Island zpátky do Británie. Celkem proletěla za 97 dní 26 zemí.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka