Eurocontrol: Počet letů v Evropě ve čtvrtletí klesl o 3,3 pct

09.05.2012

    Brusel 8. května (ČTK) - Letecký provoz v Evropě v prvním čtvrtletí letošního roku klesl. Důvodem je evropská dluhová krize a přetrvávající dopady arabského jara. Počet letů v Evropě se za leden až březen snížil o 3,3 procenta na 2,12 milionu. Uvedla to dnes Evropská organizace pro bezpečnost letového provozu Eurocontrol.

    Výsledky jsou horší než Eurocontrol čekal. Důvodem je pomalejší oživování letů mezi Evropou a severní Afrikou po politických nepokojích v oblíbených turistických destinacích, Egyptě a Tunisku. Za celý rok Eurocontrol očekává snížení počtu letů o 1,3 procenta.

    Meziroční růst zaznamenal v prvním čtvrtletí pouze počet charterových letů. Počet letů nízkonákladových aerolinek klesl o 4,3 procenta a u tradičních leteckých společností o 3,1 procenta.

    Asociace evropských letišť ACI Europe dnes dodala, že počet cestujících na letištích v Evropě stoupl o 3,4 procenta. Je zde však výrazný rozdíl mezi letišti v Evropské unii, kde se zvýšil jen o 1,7 procenta, a letišti v zemích mimo EU, kde počet cestujících vzrostl až o 11,5 procenta. Může za to pokračující dluhová krize v eurozóně a nové letecké daně. Objem přepraveného nákladu pak klesl o 4,1 procenta.

    Údaje ACI Europe pokrývají 173 letišť, které se na celkové přepravě osob v Evropě podílejí více než 88 procenty, napsala agentura Reuters.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka