Indonéští piloti nalezli trosky zříceného ruského letounu

10.05.2012

    Jakarta 10. května (ČTK) - Indonéští záchranáři lokalizovali trosky ruského letounu Suchoj Superjet 100, který se ve středu s téměř 50 lidmi na palubě zřítil do džungle na západě Jávy. Oznámila to dnes indonéská televize. Trosky identifikovali piloti záchranářských vrtulníků, které se po rozbřesku vydaly do oblasti předpokládaného neštěstí. Na místě havárie nejsou žádné známky života.

    Letoun se podle indonéského televizního kanálu Metro TV zřítil u města Bogor, které leží jižně od metropole Jakarty. Podle původních zpráv bylo na palubě 50 lidí, z toho osm Rusů. Dva z předpokládaných cestujících ale nakonec do letadla nenastoupili. Kromě posádky byli na palubě indonéští novináři, několik ruských diplomatů a zástupci výrobce.

    Na místě katastrofy nejsou podle záchranářů žádné známky o přeživších. Trosky leží těsně pod vrcholem hory Salak ve výšce asi 1500 metrů. Piloti čtyř nasazených helikoptér rozeznali barevné označení na plášti trupu. Ke stroji se nyní pokoušejí dostat záchranáři i po zemi, cestu jim ale komplikuje hornatý terén zarostlý vegetací.

    Vyšetřovatelé zatím pro pád letadla nemají žádné vysvětlení. Podle společnosti Suchoj byl letoun v perfektním technickém stavu, podle letištní služby bylo počasí klidné a viditelnost navzdory mlze dostatečná.

    Letadlo mělo v Indonésii absolvovat sérii předváděcích letů. Stroj, který je prvním ruským dopravním letadlem vyrobeným po rozpadu SSSR, je určen pro střední tratě. Zákazníci, většinou ze zahraničí, si objednali zatím 170 kusů, z toho víc než 40 jich mělo být nasazeno v Indonésii. Superjet 100 už nyní létá na linkách ruského Aeroflotu a arménské společnosti Armavia. Na jeho vývoji se podílely i italské a francouzské společnosti.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka