HCC a Travel service objednaly na léto stejné množství slotů

11.05.2012

    Praha 10. května (ČTK) - Meziročně o 11 procent cestujících více letos v letní sezóně převezou letadla pronajatá cestovními kancelářemi. Nejvíce charterových letů je nasmlouváno do turecké Antálie, egyptské Hurghady, bulharského Burgasu a na řecké ostrovy. Pozice nejsilnějších hráčů na trhu, Travel Service a Holidays Czech Airlines patřících do skupiny ČSA, zůstaly zhruba stejné. ČTK to řekla mluvčí ruzyňského letiště Eva Krejčí.

    "Srovnání nejsilnějších hráčů letiště provedlo na základě objednaných letových slotů. Konkrétní čísla ale letiště zveřejnit nesmí, neboť jde o citlivé obchodní informace," dodala Krejčí.

 


    Podle mluvčí společnosti Travel Service Vladimíry Dufkové není ale počet objednaných slotů dostatečně vypovídající hledisko, neboť řadu objednaných letových časů mohou dopravci po objednání zrušit. Travel Service má podle Dufkové na letošní sezónu nasmlouvanou kapacitu 1,5 milionu sedadel na charterových letech. HCC výši kapacity na léto neuvedly. Dlouhodobě je přitom za jedničku charterového trhu v ČR považován právě Travel Service.

    Celkový nárůst kapacit na charterových letech potvrzují i zástupci cestovních kanceláří. "V letní sezóně jsme zařadili více destinací než vloni," řekl ČTK marketingový ředitel cestovní kanceláře Exim Tours Stanislav Zíma. Novinkou v nabídce jsou například Kapverdské ostrovy, které v minulosti CK nabízela výhradně přes zimu. Cestovní kancelář na charterových letech přepraví zhruba 95 procent všech klientů, kteří do cílových destinací směřují leteckou dopravou a spolupracuje s oběma tuzemskými charterovými dopravci a bulharskými aeroliniemi Air Via.

    Navýšení objednávky o zhruba pět procent potvrdil i Jan Osúch z cestovní kanceláře Fischer.

    Z charterových dopravců na Letišti Praha pravidelně operují například tuniské TunisAir Express, turecké Onur Air nebo Cyprus Airways. Desítky dalších dopravců na ruzyňské letiště přilétá jednorázově, doplnila Krejčí.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka