Soud v Ostravě poslal leteckou společnost Job Air - CCA do úpadku

11.05.2012

    Ostrava 10. května (ČTK) - Krajský soud v Ostravě poslal do úpadku leteckou společnost Job Air - Central Connect Airlines (CCA), která sídlí v areálu letiště v Mošnově na Novojičínsku. Návrh podala švédská firma Siemens Financial Services kvůli dluhům za pronájem letadla. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku na stránkách www.justice.cz. Věřitelé nyní mají 30 dnů na to, aby přihlásili své pohledávky.

    Společnost Job Air - CCA už letos čelila několika insolvenčním návrhům. Švédská firma podala svůj návrh už podruhé, protože poprvé jej soud zamítl. Podle návrju jí dluží Job Air za pronájem letadla SAAB SF 340A více než 294.000 dolarů (téměř pět milionů korun).

 

Foto: Tomáš Kujal


    V lednu podali návrh na Job Air sami zaměstnanci firmy, která jim dlužila mzdy. Po uhrazení závazků návrh stáhli. Před měsícem soud zamítl insolvenční návrh firmy Havlík Opal z Bruntálu, protože mu chyběly relevantní informace o dalších věřitelích. Loni se soud zabýval insolvenčním návrhem podaným britskou firmou Avia Special Limited, řízení tehdy bylo zastaveno, poté co dlužník uhradil část závazku a navrhl splátkový kalendář.

    Věřitelem firmy je například společnost Letiště Ostrava, která má podle sdělení k insolvenčnímu řízení pohledávky za více než 23 milionů korun.

    Společnost Job Air - CCA, za kterou stojí podnikatel Daneš Zátorský, provozovala šest let pravidelnou leteckou přepravu mezi Ostravou a Vídní. Letos v únoru provoz přerušila. Na konci března Zátorský informoval, že vedení firmy rozhodlo o podání návrhu na reorganizaci společnosti. "Nové vedení společnosti CCA se v letošním roce dohodlo na prohloubení spolupráce se společností ČSA v rámci provozování regionálních linek," uvedl tehdy Zátorský s tím, že firma má zajištěno provozní financování, které umožní její další rozvoj a stabilitu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka