Karlovarské letiště mapuje trh v severním Německu, hledá klienty

18.05.2012

    Karlovy Vary 18. května (ČTK) - Vedení Mezinárodního letiště Karlovy Vary mapuje trh v severním Německu a snaží se najít novou klientelu, která by měla zájem o pravidelné lety například z Berlína. Otevřela by se tak šance, jak zahájit lety do západní Evropy. Obchodní a marketingový manažer letiště Radek Zábranský dnes ČTK řekl, že podle předběžných odhadů z této oblasti jezdí automobily nebo autobusy do Karlových Varů ročně několik desítek tisíc hostů.

    Kromě Berlína je v hledáčku letiště třeba Brandenbursko a další oblasti. K údajům o počtu německých turistů v Karlových Varech se snažilo letiště dostat ve spolupráci s karlovarskými hotely a sanatorii. Podle Zábranského to ovšem k výsledku nevedlo. Nakonec letiště získalo potřebné údaje od ministerstva průmyslu a obchodu. Statistika je podle ředitele letiště Václava Černého jedním z prvních kroků. "Teď bude podstatné najít partnery a zejména aerolinky, které by linku létaly," podotkl.

 


    Zavedení linky do severního Německa podle něj komplikuje především složitá situace v letecké dopravě. Podle Zábranského se nyní pohybuje zisková marže aerolinek sotva kolem dvou procent. A do ztrátového projektu nikdo nepůjde, podotkl. Řadě společností hrozí krach, letiště tak už přišlo třeba o partnera při snaze zavést linku do Bavorska. "Frekvence berlínské linky by musela být dvakrát až třikrát týdně. Podle propočtů by mohla přijít zpáteční letenka na 150 eur (3800 korun)," uvedl Zábranský.

    Mezinárodní letiště v Karlových Varech loni odbavilo zatím nejvíce cestujících za celou dobu své existence, a to včetně období před rokem 1989. Počet pasažérů se proti roku 2010 zvýšil o 40 procent na 99.014 cestujících. Z celkového počtu odbavených cestujících v roce 2011 přiletělo do Karlových Varů 47.410 pasažérů, odletělo odtud 48.836 lidí a tranzitních cestujících bylo loni 2768. Všechny pravidelné linky směřují výhradně do Ruska, a to do Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu a Samary.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka